Publiczna Szkoła Podstawowa w Marzyszu

Projekt "Matematyczny poliglota" (wrzesień-grudzień 2023)

Projekt "Matematyczny poliglota" ma na celu poszerzenie słownictwa obcojęzycznego (język angielski, niemiecki i ukraiński) wśród uczniów naszej szkoły.

Otrzymał dofinansowanie w ramach programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku (to już drugi nasz projekt, który otrzymał dofinansowanie od Fundacji mBanku):

Poprzez poznawanie pojęć matematycznych, figur geometrycznych, terminów i zwrotów oraz obsługę obcojęzycznych programów uczniowie będą kształcić swoje predyspozycje językowe i kompetencje matematyczne.

Projekt adresowany jest do uczniów klas IV - VI zainteresowanych matematyką, otwartych na nowe wyzwania, chcący rozwijać swoje kompetencje.

Poprowadzą go nauczyciele językowcy we współpracy z nauczycielem matematyki, którzy w kreatywny i atrakcyjny sposób przeprowadzą zajęcia praktyczne w postaci warsztatów plastycznych oraz matematyczno-językowych

Działania w ramach projektu będą realizowane cyklicznie - raz w tygodniupoza godzinami obowiązkowych zajęć lekcyjnych.