Publiczna Szkoła Podstawowa w Marzyszu

Projekt eTwinning: "Our target language, our target culture"

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klasy  8 i 7 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Michalczyk ps. Wyrwicz w Marzyszu na języku angielskim realizują  całoroczny projekt eTwinning „Our target language, our target culture ”  wraz z rówieśnikami z Turcji, Serbii, Francji , Hiszpanii i Grecji. Celem projektu jest doskonalenie języka angielskiego poprzez poznanie kultury krajów anglojęzycznych,  kształtowanie kompetencji kluczowych XXI wieku, takich jak innowacyjność, praca grupowa, kreatywność, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, przełamywanie bariery komunikacyjnej, motywowanie do nauki języka angielskiego,  wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz narzędzi Web.
Inicjatywa ta umożliwiła uczniom wspólne poznawanie swoich kultur, języków i tradycji, budując mosty zrozumienia i przyjaźni między młodymi ludźmi z różnych krajów.
Udział uczniów w realizacji projektu eTwinning znacząco przyczyni się do rozwoju cyfrowych i komunikacyjnych kompetencji uczniów.
Rezultaty projektu:

• Strona twinspace, prezentacje w Google Slides, nagrania Flipgrid, Padlety, nagrania filmików wideo, wideokonferencja, logo projektu, rysunki, interaktywne quizy w aplikacji  Learning.apps, prezentacje w Canva, dokumenty Google, ankiety ewaluacyjne.

[Autor: Edyta Siwek]