Publiczna Szkoła Podstawowa w Marzyszu

Projekt "Rośniemy w siłę!"

Stowarzyszenie Wspólne Dobro Wsi Borków i Trzemosna wraz z Towarzystwem Przyjaciół Marzysza realizuje projekt Rośniemy w siłę! Wsparcie przedszkoli oraz rozwoju edukacyjnego dzieci i nauczycieli z gminy Daleszyce. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz dotacji celowej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

W ramach projektu zrealizowane zostanie:

- dostosowanie placówek do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz zakup materiałów edukacyjnych,

- rozszerzenie oferty Punktu Przedszkolnego „Kubuś” oraz Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Michalczyk ps. Wyrwicz w Marzyszu poprzez realizację dodatkowych zajęć dla dzieci,

- rozszerzenie oferty Punktu Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkowie poprzez realizację dodatkowych zajęć dla dzieci,

- realizacja wyjazdów edukacyjnych dla dzieci,

- doskonalenie umiejętności lub kompetencji nauczycieli do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Grupą docelową projektu są dzieci i nauczycie ze wskazanych wyżej placówek.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych 50 dzieci  ze wskazanych ośrodków wychowania przedszkolnego z obszaru gminy Daleszyce, poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia obejmującego: dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami (doposażenie w niezbędny sprzęt i narzędzia), realizację zajęć rozwijających jakość edukacji, doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli.

Wartość projektu: 750 675,99 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 638 074,59 zł